• 3E w Ogrodzie D...

• Kopce Krakowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - realizujemy projekty

AktualnościAdmin2018-11-140

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła została zakwalifikowana do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do zadań związanych z realizajcą w/w projektu zostali zaangażowani wszyscy uczniowie szkoły. Swoje projekty już zrealizowały klasy:
Gimnazjalne i ósme przygotowując plakat pt. "Poszukiwany, Poszukiwana" w formie "listu gończego" charakteryzującego ulubionego bohatera literackiego.
Klasa 2a zrealizowała projekt " Asiunia J. Papuzińskiej- czyli dlaczego dzieci chcą pokoju na świecie? Klasa 2b - Jak poznałem przyjaciela w oparciu o książkę G. Kasdepke  „Przyjaciele”. Klasy pierwsze wcieliły się w ilustratorów książki J. Bednarek "Przygody dziesięciu skarpetek".
Klasa 4a zrealizowała projekt zatytułowany: Nasze Czerwone Krzesło - jak wyczarować życzenia? Na podstawie I T. Książki Magiczne Drzewo. W trakcie jej omawiania klasa wykonała swoje Czerwone Krzesło, które służy codziennie do spełnienie życzeń klasowych dla dobra ogółu. Działania projektowe objęły przeczytanie książki, obejrzenie filmu i spektaklu teatralnego. Klasy 4b, 4c i 5a w ramach projektu stworzyły własne Encyklopedie Bohaterów Literackich.
W galerii efekty zrealizowanych projektów.