3 i 17 marca klasy 1d i 1e uczestniczyły w kolejnych „Naukowych Czwartkach” cyklicznie odbywających się w Instytucie Fizyki UJ. Uczniowie mogli wysłuchać wykładu „Interfejs mózg-komputer” informującego o nowoczesnych technologiach wspierających osoby, których mózg został uwięziony w bezwładnym ciele. Natomiast wykład z licznymi pokazami: „Fizyka w Gwiezdnych Wojnach” przybliżył prawdę i fikcję zawartą w filmie. Okazuję się, że to, co do niedawna było niemożliwe do wykonania staje się realne. Filmy z gatunku SF doskonale inspirują naukowców do prowadzenia badań. Opiekę nad uczniami sprawowali: Panie A.Seręga i A.Dziewolska oraz organizator wyjścia R.Sztramkowski.
14 marca klasy 1a oraz 3a pod opieką Pani Jarosławy Grzeszek oraz Pani Beaty Miszty wybrały się do Instytutu Szkła na ulicę Lipową.
Uczniowie wzięli udział w niezwykłym pokazie ręcznego formowania szkła, połączonym z wykładem specjalisty, dotyczącym technologii szkła. Mogli sami przy użyciu piszczeli wydmuchiwać bańki szklane, co przyblizyło ich do zawodu hutnika-szklarza. Zwiedzili również bardzo ciekawą wystawę interaktywną pt. "Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka 1931-1998" oraz zapoznali się z historią jednego z największych przedwojennych zakładów przemysłowych Krakowa. Znów chemia przewinęła się przez nasze życie.
11 marca uczniowie klasy 3a: Kamil Starostka oraz Jakub Kopeć, wygrali turniej składania PC-ta na czas, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie. Byli najlepsi wśród krakowskich gimnazjalistów. Serdecznie im gratulujemy!!!
1 marca klasy 3a, 3b pod opieką nauczycieli: p. Beaty Miszty, p. Agnieszki Szczasiuk, p. Anny Matracz-Gajko oraz p. Marcina Kordaszewskiego uczestniczyły w Teatrze Nowoczesnym w niezwykłej adaptacji utworu Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec".
Wzuszająca opowieść o patriotyzmie, miłości oraz olbrzymiej sile przyjaźni, przyblizyła uczniom atmosferę targanej wojną Warszawy i wycisnęła z oczu wiele łez.
Po spektaklu młodzież uczestniczyła w warsztatach teatralnych mających na celu poznanie tajników gry aktorskiej.
Zajęcia odbywały się w Galerii Sztuki Polskiej XX w. Muzeum Narodowego w Krakowie w Głównym Gmachu.