Gimnazjum nr 24 Kraków Gimnazjum nr 24 Kraków Gimnazjum nr 24 Kraków

Gimnazjum nr 24 Kraków
1
Gimnazjum nr 24 Kraków

  • Tydzień zrównow...

  • Jesienne biegi ...Certyfikaty


Aktualności

„Zdrowy oddech”


AktualnościAdmin2015-10-270

„Zdrowy oddech” to kampania edukacyjno-informacyjna mająca na celu podejmowanie praktycznych działań na rzecz ochrony  środowiska. Pilotażowy projekt został  przygotowany przez Urząd Miasta Krakowa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W przedsięwzięciu wzięło udział 100 uczniów z 20 wybranych krakowskich gimnazjów. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie klas drugich: Anna Ratajewicz, Marta Zabielska, Albert Jarzyna, Michał Walewski ,Piotr Widłak oraz Paweł Żuwalski pod opieką nauczyciela fizyki Rafała Sztramkowskiego. Uczniowie w każdą sobotę uczestniczyli w warsztatach i zajęciach laboratoryjnych w których samodzielnie przeprowadzali doświadczenia korzystając z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego. Gimnazjaliści za pomocą różnych metod instrumentalnych wykrywali zanieczyszczenia powietrza tlenkami siarki i azotu, badali następstwa i szukali metod na walkę ze smogiem.  Uroczyste zakończenie projektu realizowanego we wrześniu i październiku odbyło się w Sali Obrad Urzędu Miasta gdzie prezydent Krakowa gratulował uczniom nabytych umiejętności w zakresie ochrony środowiska. Galeria zdjęć.

Wycieczka do TVP Kraków


AktualnościAnna Kudroń, Dawid Wieliczko2015-10-220

21.10.2015 klasa 1c wybrała się na wycieczkę do siedziby Telewizji Kraków. Zobaczyliśmy jak pracują dziennikarze, reporterzy i montażyści. Zwiedziliśmy studia nagraniowe i montażownię oraz newsroom, czyli miejsce gdzie przekazywane są najnowsze informacje. Na końcu naszej wycieczki zwiedziliśmy magazyn rekwizytów filmowych.

Zemsta...


AktualnościAdmin2015-10-200

19 X 2015 roku klasa 2d pod opieką wychowawczyni p. M. Nowak i p. J. Kutyby  udała  się do Centrum Kultury Rotunda na  spektakl teatralny pt. "Zemsta" w  znakomitym wykonaniu aktorów Teatru Cracovia. Sztuka ta od wieków cieszy się dużym powodzeniem. Spodobała się również naszym Gimnazjalistom. Przedstawienie klasyczne, przygotowane specjalnie z myślą o młodych widzach było pełne humoru, dzięki czemu cała sala raz po raz rozbrzmiewała naszym serdecznym śmiechem. Była to również dla nas wspaniała lekcja historii polskiego społeczeństwa ukazana z przymrużeniem oka.

Tu Radio Kraków!


AktualnościAda Ożóg 2015-10-170

W dniu 13.10.2015r. klasa 3c odwiedziła Radio Kraków w ramach doradztwa zawodowego.
W tym dniu mieliśmy okazję zobaczyć  na czym polega praca w jednej z najstarszych rozgłośni radiowych w Polsce.
 

Wiedza kształtuje przyszłość


AktualnościAdmin2015-10-160