W środę odbyły się warsztaty filcowania, które prowadziła p. Alicja Wywrocka i p. Sylwia Stępień-Tatara. Gimnazjalistki, po czujnym okiem instruktorek, mogły samodzielnie wykonać gwiazdkowe prezenty z filcu. Podczas zajęć powstały piękne kwiaty wykonane techniką filcowania na mokro.
W piątek Klub Młodego Odkrywcy Nucleus został uczestniczył w zajęciach entomologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. 20-sto osobowa grupa uczniów razem z p. Alicją Wywrocką (opiekunką klubu) poznawała tajniki życia owadów,techniki preparowania i rozpinania. Każdy miał możliwość zobaczyć piękne zbiory tych niezwykłych stawonogów nie tylko zebrane w gablotach, ale również wziąć do ręki żywe, wielkie okazy karaczanów madagaskarskich czy zrobić sobie bransoletę z wija olbrzymiego :)
27.11.14 klasa 1c z wychowawcą, księdzem Piotrem Pałaszem oraz klasa 2e z wychowawcą i mgr Tomaszem Rydzyńskim wzięła udział w spotkaniu z redaktorem radia Kraków Jackiem Bańką, który przybliżył uczniom pracę sejmiku krakowskiego.
Po spotkaniu młodzież mogła popróbować najlepszych małopolskich produktów.
W listopadzie klasa 2e wraz z wychowawcą i panią mgr Anną Dziewolską odbyła wycieczkę na 2 krakowskie kopce. Uczniowie „zdobyli” Kopiec Wandy i Kraka. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Cztery krakowskie kopce – historia i współczesność".
25 listopada 2014 r. grupa uczniów z klas IIIA, IIIB i IIIC wraz z p.mgr Jolantą Małek oraz p.mgr Martą Cioch udała się z wizytą do Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.
Konsulat Generalny USA w Krakowie reprezentuje interesy Stanów Zjednoczonych w następujących województwach Polski Południowej: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.
Uczniowie spotkali się z panem Konsulem Andrew Caruso, który udzielił im aktualnych i wyczerpujących informacji na temat polityki zagranicznej, gospodarki, handlu i spraw wewnętrznych USA, społeczeństwa i kultury amerykańskiej.Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe zadając panu Konsulowi szereg pytań m.in. dotyczących pracy w dyplomacji,procedur związanych z otrzymaniem wizy oraz amerykańskiego obywatelstwa,a także studiowania w Stanach Zjednoczonych.
Amerykańskie uczelnie stawiają kandydatom różne wymagania. Wszystkie wymagają jednak dobrych wyników nauki ze szkoły średniej, a większość dodatkowo zdania co najmniej jednego standardowego egzaminu, takiego jak TOEFL (sprawdzający znajomość języka angielskiego) oraz SAT (egzamin z wiedzy ogólnej).