W październiku i listopadzie klasy 1e,2a,2d,3a,3c,3d,3e,3f zwiedzały krakowski port lotniczy w Balicach.
13 listopada 2014 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły uczących się j. francuskiego, jak co roku uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających ofiary obozu STALAG w Krakowie. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz miasta Krakowa , Konsul Francji, oficerowie kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego, kombatanci AK.
Wzruszająca uroczystośc była wołaniem o pokój w Europie i na świecie . "Pamiętajcie, że wojna to tylko zagłada i zniszczenia " apelował do zgromadzonej młodzieży przewodniczący kombatantów AK p. Woźniak.Doskonała lekcja historii na pewno pozostanie w pamięci uczniów Gimnazjum nr 24.
7.11.2014 r. świętowaliśmy 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie byłoby 11.11.1918 r. , gdyby nie wybuch I wojny światowej w 1914 r. i utworzenie Legionów Piłsudskiego w Krakowie również w 1914 r. Oba te wydarzenia miały miejsce dokładnie sto lat temu, dlatego prezentacja historyczna w trakcie akademii była im podporządkowana. Uczniowie zapoznali się z wiadomościami na ten temat, a potem odpowiadali na pytania podczas quizu. Pokaz slajdów przeplatano pieśniami patriotycznymi, które przygotował chór, a młodzież na widowni włączała się w śpiew.
W dniu 4 listopada w ramach wycieczek zawodoznawczych uczniowie klasy 1a odwiedzili najmniejszą Fabrykę Cukierków” CIUCIU”. Fabryka znajduje się w Krakowie przy ulicy Grodzkiej. Jej pomysłodawczynie długo same uczyły się trudnej sztuki cukierniczej. Dzisiaj ich najmniejszą fabrykę cukierków odwiedzają liczne wycieczki i turyści z zagranicy. My mieliśmy okazję zobaczyć jak produkuje się cukierki przy użyciu naturalnych barwników. Sami robiliśmy własne lizaki, degustowaliśmy własne wyroby.
W celu zgłębienia trudnej sztuki cukierniczej udaliśmy się do najmniejszej fabryki czekolady, która znajduje się przy ulicy Szewskiej. Tutaj również przyglądaliśmy się procesowi wyrobu smakołyków z czekolady (czekoladki, pralinki, figurki). Rozmawialiśmy z mistrzem cukiernictwa o przyszłości tego zawodu, o pasji, która jest potrzebna.
W dniu 28 października w ramach wycieczek zawodoznawczych uczniowie klasy 3e odwiedzili –Radio Kraków. Pasjonująca wycieczka po zakamarkach krakowskiego radia wzbudziła duże zainteresowanie zawodem dziennikarza. Niektórzy z nas zasiedli nawet przed mikrofonem studyjnym. Odwiedziliśmy również salę koncertową oraz miejsce nagrań debat radiowych. Dowiedzieliśmy się dużo o emisji dźwięku, jak sprawić by był łagodniejszy i milszy dla słuchaczy. Przyglądaliśmy się prezentacji wiadomości prowadzonych przez jednego z dziennikarzy radiowych.
Kto wie może pewnego dnia niektórzy z nas zafascynowani wycieczką wybiorą dziennikarstwo?