14 kwietnia -już po raz trzynasty w naszej szkole odbył się "Dzień Ciast Świata".W sali 11 od samego rana stoły uginały się pod ciężarem wspaniałych wypieków przygotowanych przez Rodziców uczniów klasy 1 d.
W dniach 26-27.03.2014r 38 uczniów z klas 2a,3b,3d uczestniczyło w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni zorganizowanej przez p.Rafała Sztramkowskiego. Gimnazjaliści wraz z opiekunami p. Elżbietą Wietki oraz p. Marcinem Kordaszewskim spędzili 17 godzin w komorze Ważyn, która znajduje się na głębokości 248m. Podczas zwiedzania kopalni mieliśmy okazję poznać jej budowę geologiczną oraz historię wydobycia soli. Program wycieczki zawierał: liczne zajęcia integrujące grupę, podziemną przeprawę łodziami, dyskotekę i zajęcia sportowe. Ze względu na niską temperaturę i swoisty mikroklimat nie lada wyzwaniem okazał się nocleg w kopalni. Drugi dzień wycieczki zakończył się pobytem w Muzeum Motyli gdzie mogliśmy zobaczyć ekspozycję 4725 okazów motyli oraz posłuchać lekcji „KOLORY KONTYNENTÓW NA SKRZYDŁACH MOTYLI”. Wizyta w muzeum pozwoliła poznać ciekawe zdolności, sposoby, warunki życia poszczególnych gatunków.
6 - 14 III był dla klas: 1a,1b i 1d czasem wypoczynku w Kotlinie Kłodzkiej połączonego z nauką . Malownicze Duszniki- Zdrój położone na styku Gór Stołowych i Bystrzyckich zaskoczyły wszystkich przepiekną marcową pogodą oraz bogatą ofertą atrakcji turystycznych. I tak pierwszoklasiści mieli okazję skorzystać z przejażdżki konnej w ośrodku jeździeckim "Panderoza"; podążyć Szlakiem Ginących Zawodów w Czermnej i wytoczyć własnoręcznie glinianą miseczkę; obejrzeć pokaz kowala; Kaplicę Czaszek w Kudowie- Zdrój; zwiedzić Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdrój; Kopalnię Złota i Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku; a także cieszyć się wypoczynkiem na powietrzu wędrując dusznickimi szlakami do schroniska "Pod Muflonem", na Górę Pustelnika, czy szlakiem "Pod Orliczką". Oprócz tego każdy uczestnik miał okazję sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy oraz zweryfikować nabytą wiedzę o regionie, biorąc udział w Quizach przygotowanych przez wychowawców Ośrodka.
Zwieńczeniem dziewięciodniowego pobytu było zwiedzanie w drodze powrotnej Twierdzy Kłodzkiej.
23 i 30 stycznia klasy: 2c, 2d, 2f, 3a, 3b, 3d uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ćwiczenia te są znakomitym uzupełnieniem lekcji fizyki o możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń oraz przekonania się, że prawa fizyki sprawdzają się nie tylko „na papierze”, ale w codziennie wykonywanych czynnościach. Gimnazjaliści samodzielnie badali m.in. temperaturową zależność oporu przewodników. Nad przebiegiem doświadczeń czuwali pracownicy naukowi, którzy z życzliwością udzielali cennych wskazówek i odpowiadali na pytania „młodych laborantów”.