• Bieg Na Orienta...

• Gra terenowa

Delikatnie nas zabijają 3

AktualnościAdmin2016-12-090

6 grudnia klasy 1A, 1D oraz 1F udały się do Małopolskiego Ogrodu Sztuki przy ulicy Rajskiej na warsztaty dla młodzieży połączone z projekcją filmu "Delikatnie nas zabijają 3".
Film ten porusza bardzo mocno problem wizerunku kobiet a potem tworzenia własnych wartości młodych dziewcząt jak i nierealności w postrzeganiu kobiet.
Podczas warsztatów poruszono problem wszechobecności reklamy w naszej kulturze oraz zakres przestrzeni kulturowej, którą ona zajmuje.
Oprócz produktów reklama próbuje sprzedać kobietom mit, że mogą i powinny osiągnąć idealny wygląd, aby w ten sposób uzyskać wartość w naszej kulturze.
Młodzież uczestnicząca w spotkaniu mogła doświadczyć i samodzielnie wywnioskować jak trudny jest ten mit.Uczniowie w aktywizujący sposób zostali zachęceni do myślenia na temat odbieranych przez nas bodźców oraz analizy odbieranych informacji.

Biała szkoła w Dusznikach Zdroju

AktualnościAdmin2016-12-070

W dniach 28 listopada - 2 grudnia uczniowie z klas 1 A, 1 D oraz 1 F spędzili czas w Domu Wczasów Dziecięcych "Green Rest" w Dusznikach Zdroju.
Pobyt uprzyjemniała wspaniała śnieżna pogoda, a na nudę nikt nie narzekał. Młodzież miała zorganizowane wycieczki: Złoty Stok i spotkanie ze Świętym Mikołajem, Huta Szkła w Polanicy Zdroju, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Muzeum Zabawek oraz Szlak Ginących Zawodów w Kudowie Zdroju, Ośrodek Narciarski Zieleniec. To nie koniec atrakcji - dyskoteki, zabawa andrzejkowa, seans w grocie solnej oraz nowoczesna kręgielnia, pyszne posiłki i wspaniała atmosfera sprawiły, że nikt nie chciał wracać do Krakowa.
Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. Beata Miszta, p. Joanna Klimkowska, p. Jarosława Grzeszek, p. Lidia Kościelniak, ks.Konrad Natkaniec oraz organizator wyjazdu p. Jolanta Małek.

Spotkanie autorskie z P. Andrzejem Pilipuikiem

AktualnościAdmin2016-12-050

Dnia 1 grudnia 2016 r. grupka uczniów naszej szkoły brała udział w Spotkaniu autorskim z P. Andrzejem Pilipuikiem - polskim pisarzem fantastycznym i publicystą. Zasłynął on z cyklu opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza. Ponadto jest autorem serii: Kuzynki, Oko Jelenia, Norweski Dziennik  oraz Pan Samochodzik /dwie pierwsze można znależć na półkach naszej biblioteki/. Dziewięciokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, uhonorowany nią w 2002 roku za opowiadanie Kuzynki, które w 2003 roku rozwinął w powieść. Dwukrotnie zajął trzecie miejsce w głosowaniu na nagrodę Nautilus. Ponadto uhonorowany Pucharem Bachusa i Srebrną Muszlą. W 1998 roku nominowany do Śląkfy, nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki.

Uczestnicy spotkania zadawali pisarzowi pytania o źródła pomysłów na fabuły opowiadań, o dalsze losy ulubionych bohaterów z jego powieści oraz o to, czym  jeszcze zaskoczy czytelników w "wychodzących właśnie spod jego ręki" książkach. Na zakończenie każdy mógł uzyskać dedykację oraz zrobić sobie z pisarzem pamiątkowe zdjęcie. Zobacz galerię zdjęć.

Niezwykła lekcja biologii

AktualnościAdmin2016-12-050

Uczniowie klasy IE oraz Klub Młodego Odkrywcy Nucleus uczestniczył w niezwykłej lekcji biologii. Sala biologiczna zamieniła się w minizoo z ogromną ilością gadów, płazów, owadów i pajęczaków. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć jak kameleon zmienia kolory, poluje na świerszcze, jak pająk tka nić, a nawet zaobserwować zrzucanie skóry przez węża. Każdy mógł pogłaskać gekona, dotknąć scynka a nawet przytulić jeża. Warsztaty prowadził p. Jakub Martuszewski – wykwalifikowany hodowca zwierząt egzotycznych, który barwnie opowiadał o zwyczajach swoich podoopiecznych. Spotkanie zorganizowała p. Alicja Wywrocka – nauczycielka biologii i chemii.

Planety zamieszkiwalne

AktualnościRafał Sztramkowski2016-12-020
„Planety zamieszkiwane” to kolejny wykład z cyklu „Naukowe Czwartki” odbywający się w Instytucie Fizyki UJ, w których nasza szkoła regularnie uczestniczy. Tym razem prelekcji wysłuchała klasa 2b pod opieką p.E.Wietki i p.R.Sztramkowskiego. Uczniowie zapoznali się z informacjami o warunkach, jakie występują na planetach Układu Słonecznego. Omawiane były czynniki, które mogą umożliwić lub wyeliminować życie na tych obiektach. Przedstawione zostały również metody poszukiwań i badań planet z poza Układu Słonecznego.