Gimnazjum nr 24 Kraków Gimnazjum nr 24 Kraków Gimnazjum nr 24 Kraków

Gimnazjum nr 24 Kraków
1
Gimnazjum nr 24 Kraków

 • Złote Berło Kra...

 • Podróż do wnętr...Certyfikaty


Szkolne Koło Teatralne

Z okazji Święta Niepodległości


12.11.2013 r. kółko teatralne pokazało fragmenty z trudnej historii naszego kraju gnębionego przez zaborców zanim nastąpiło Odzyskanie Niepodległości. Było symboliczne rozdarcie mapy Polski przez 3 sąsiadów, był fragment obrazujący procesy germanizacji i rusyfikacji, był szpital polowy w czasie I wojny światowej i piękna pieśń o dziewczynie z białą różą i jej ukochanym Jasieńku, który padł „w wojence”. Na koniec widzom zadano pytanie : czy mają dziś odwagę walczyć w obronie własnego języka i tożsamości, które wypierane są ze świadomości młodego Polaka z powodu różnych zmian polityczno-cywilizacyjnych.
 • Galeria

 • Co przyniósł nowy rok szkolny?


  W roku szkolnym 2013/2014 trzon kółka teatralnego stanowi klasa Ic, w której pani Wiśniewska objęła wychowawstwo. W październiku młodzież z kółka przeprowadziła szkolną demonstrację z transparentami, w których domaga się poszanowania języka ojczystego szczególnie w mediach stanowiących dziś podstawę przekazu informacji. Galeria Relacja ze szkolnej kampanii została wysłana na konkurs i filmowcy oraz dziennikarka przeprowadzająca wywiady zostali laureatami Małopolskiego Konkursu „Festiwal Słowa”. W nagrodę pojechali z panią Wiśniewską do Wrocławia.
 • Galeria

 • Przed wakacjami...


  Na zakończenie roku szkolnego w czerwcu 2013 r. znów satyrycznie przedstawiona została szkoła i różne typy uczniów, z którymi muszą zmagać się nauczyciele w swej pracy. Takim akcentem kółko podsumowało swą działalność w roku szkolnym 2012/2013.

  Sonda patriotyczna


  Kwiecień 2013 r. był bardzo pracowity – uczniowie klasy Ie nagrywali sondę o patriotyzmie na terenie naszej szkoły oraz przygotowywali prezentację multimedialną na Uroczystość 3 Maja zatytułowaną „Patriotyzm wczoraj i dziś”.
  Praca się opłaciła – film zdobył I miejsce na Małopolskim Przeglądzie Twórczości Patriotycznej, a nasi zdolni filmowcy otrzymali Tablety.

  Konkurs recytatorski


  W lutym 2013 r. 2 uczennice z kółka brały udział w eliminacjach dzielnicowych Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego – jedna z nich zdobyła wyróżnienie.

  Występ szkolnego koła w ramach WOŚP


  05.01.2013 r. w ramach imprezy WOŚP organizowanej w szkole wystąpiła szkolna grupa teatralna z inscenizacją "Atlas uczniów", w której wzięli udział uczniowie
  klas Ic, Ie, If.
  Opiekun: p. Kamilla Wiśniewska

  Występ szkolnego koła teatralnego pod przewodnictwem p. Kamilli Wiśniewskiej w Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY w przedstawieniu pt. "Dziady"

  Następnym przedsięwzięciem było wystawienie dramatu Dziady cz.II Adama Mickiewicza na deskach Centrum Sztuki Solvay w grudniu 2012 r. Spektakl obejrzeli uczniowie wszystkich sześciu klas I – był on doskonałym zwieńczeniem omawianej lektury. Kostiumy, gra świateł, efekty specjalne (dymy, przerażające odgłosy ) pozwoliły młodzieży doświadczyć zmysłami specyfiki obrzędu opisanego przez naszego wieszcza.

  Początki...  Szkolne Kółko Teatralne prowadzone przez p. Kamillę Wiśniewską rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2012 r. skupiając chętnych i aktorsko uzdolnionych uczniów z klas Ic, Ie, If. Swoim inauguracyjnym występem 12.10.2012 r. uświetniło uroczystość ślubowania uczniów klas I Gimnazjum nr 24. Spektakl był alegoryczną opowieścią o podróżnych poszukujących źródła wiedzy i prawdy, o siewcy (czyt. Nauczycielu), który siejąc ziarno zbiera w murach tej szkoły plon „trzydziesty, sześćdziesiąty, setny”.