Gimnazjum nr 24 Kraków Gimnazjum nr 24 Kraków Gimnazjum nr 24 Kraków

Gimnazjum nr 24 Kraków
1
Gimnazjum nr 24 Krak�w

  • Młodzi chemicy ...

  • Rocznica inwazj...Certyfikaty


Aktualności

Jesienne pejzaże w Górach Świętokrzyskich


AktualnościAdmin2015-09-290

W dniach 23-25 września 2015 r.- 44 uczniów z klas 3a,3c,3d,3e odkrywało piękno Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej.

Wycieczkę rozpoczęliśmy w Jaskinii Raj-jednej z najpiękniejszych polskich jaskiń.Po drodze wstąpiliśmy do Centrum Neandertalczyka-wyjątkowego miejsca, gdzie zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki.
Następnie zwiedziliśmy Dwór Starostów Chęcińskich oraz Ogród Doświadczeń w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci.Wspięliśmy się na wieżę zamku chęcińskiego skąd podziwialiśmy panoramę Gór Świętokrzyskich.
W Kielcach zobaczyliśmy Kadzielnię-rezerwat geologiczny z najpiękniejszym amfiteatrem wykutym w skale, a następnie mieliśmy lekcję historii i sztuki w pałacu Biskupów Krakowskich.Potem udaliśmy się do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej-dawnego kieleckiego więzienia.Ostatnim punktem programu był spacer do Rynku oraz wizyta w Katedrze przed którą , na cmentarzu katedralnym znajduje się grób Wojciecha Bartosza Głowackiego, bohatera spod Racławic.
Drugi dzień wycieczki to przejście spod "Emeryka"-klęczącego pielgrzyma,symbolu Gór Świętokrzyskich na Święty Krzyż tzw. Drogą Królewską.Pokłoniliśmy się relikwiom drzewa krzyża Świętego znajdującym się w Kaplicy Oleśnickich,zwiedziliśmy Muzeum Misyjne Ojców Oblatów i krypę Jeremiego Wiśniowieckiego.
W powrotnej drodze zobaczyliśmy gołoborza, a następnie odbyliśmy podróż w epokę średniowiecza w Osadzie Średniowiecznej  w Hucie Szklanej.
Kolejny punkt programu to Święta Katarzyna z Muzeum Miniatur i Skamieniałości, gdzie nie tylko oglądaliśmy jedną z najpiękniejszych w Polsce kolekcję  minerałów, ale również obejrzeliśmy pokaz pracy szlifierza.
Jeszcze tylko spotkanie z najstarszym drzewem w Polsce-dębem Bartek i już mogliśmy cieszyć się "Leśną Promenadą".
Ostatni dzień wycieczki to wizyta w dworku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz zwiedzanie Sandomierza-podziemnej trasy turystycznej,  Rynku, Katedry i Bramy Opatowskiej.
Opiekę nad grupą sprawowali p.Anna Dziewolska,p.Beata Miszta,p.Agnieszka Szczasiuk oraz kierownik i organizator wycieczki p.Jolanta Małek